Práve som si kúpil v Alze alkohol tester a už mi hlási „nasledujúci servis za 17 dní“. Čo mám robiť?

 

 

Váš nový tester najprv absolvoval dlhú cestu od výrobcu a potom pravdepodobne ležal niekoľko mesiacov v sklade. Keďže bol naposledy kalibrovaný ešte vo výrobe, v čase, keď ste si ho kúpili, už uplynul odporúčaný interval medzi kalibráciami. Toto je problém, keďže tester po uplynutí tohto intervalu nemusí merať správne. V konečnom dôsledku tak budete musieť tesne po nákupe vynaložiť peniaze aj čas, aby ste si boli istý presnosťou prístroja. Tu sa stráca aj prípadný prínos v podobe ušetrených peňazí za tester v akcii alebo za podozrivo nízku cenu. Toto sa Vám u nás nestane. Každý tester pred odoslaním zákazníkovi rozbalíme, skontrolujeme a hlavne nakalibrujeme. Vždy tak máte istotu, že Váš prístroj meria správne a je okamžite pripravený na používanie.

 

Ak už sa Vám teda stalo, že ste kúpili alkohol tester, ktorý požaduje kalibráciu, máte dve možnosti:

 

  1. Vrátiť tester a zakúpiť si nový:

Ak nechcete vynakladať peniaze na jeho kalibráciu, môžete ho vrátiť a zakúpiť si nový tester u nás. Naše testery sú pred expedíciou rozbalené, skontrolované a nakalibrované, takže máte istotu, že meraju správne.

 

  1. Poslať tester na kalibráciu k nám:

Ak ste tester zakúpili inde, môžete nám ho poslať na kalibráciu. Za poplatok podľa aktuálneho cenníka ho nakalibrujeme a vrátime vám ho pripravený na použitie. Vždy si preto zvážte, či je akciová cena naozaj výhodná a či sa kúpa nenakalibrovaného prístroja naozaj oplatí.

Dnes je 21.júl 2024, meniny má Daniel, zajtra Magdaléna
032/381 00 75